8 sposobów na to, by każdy dzień był odrobinę zdrowszy

Aby wprowadzić w życie większe zmiany, trzeba podjąć decyzje, na które nie zawsze nas stać. Oto kilka wskazówek, w jaki sposobów można zacząć żyć zdrowiej natychmiast.

Jeden „zły” na jeden „dobry”

Każdego dnia zrezygnuj z jednego „złego” produktu czy posiłku i zamień go na jeden „dobry”. Zamiast frytek na obiad, wybierz sałatę z dodatkiem warzyw. Zamiast słodkiego ciastka do kawy wybierz mały owoc. Za kilka dni zastąp dwa „złe” produkty, dwoma „dobrymi”.

Trening

Siłowy pozwala spalać kalorie w ciągu kolejnych 24 godzin po jego zakończeniu. Z kolei wybierając trening cardio kalorie spalane są na bieżąco. Ten pierwszy jest niezbędny jeśli chcemy utrzymać w dobrej kondycji swoje mięśnie, metabolizm, wyszczuplić sylwetkę. Regularne ćwiczenia dwa razy w tygodniu wzmacniają odporność organizmu.

Zakupy z sukcesem

Poświęcajmy na nie więcej czasu, produkty wybierajmy starannie, czytajmy etykiety. Oczyszczamy lodówkę i szafki z niezdrowych, przetworzonych produktów.

Regularne posiłki

Z tym jest naprawdę trudno. Spróbuj jeść sześć mniejszych, zbilansowanych posiłków, zamiast trzech dużych. Jedz na mniejszym talerzu, przeżuwaj powoli.

Wybuchowe ćwiczenia

Jeśli nie mamy czasu na godzinny trening, znajdźmy kilak minut na wybuchowy. Już 6 minut intensywnych ćwiczeń przyspieszają tętno i pozwalają spalić tłuszcz. Można wykonywać ćwiczenia w dowolnym miejscu i bez sprzętu (potrzebny jedynie timer). Każde ćwiczenie wykonujemy przez na 20 do 30 sekund, po czym następuje okres aktywnego odpoczynku od 10 do 15 sekund, podczas którego energicznie maszerujemy. Przykłady takich ćwiczeń: pajacyki, gdzie lądujemy na ugiętych nogach, squady (nogi na szerokość bioder, zginamy w kolanach pupę wypychając do tyłu), energiczne podskoki, podczas których obracamy się o 128 stopni.

Kolacja to ostatni posiłek

Zrezygnujmy z przekąsek w godzinach wieczornych. W ogóle dlaczego po nie sięgamy? Jesteśmy znudzeni? Mamy taki nawyk? Jeśli koniecznie musimy coś zjeść, zamiast tego napijmy się herbaty miętowej.

8 sposobów na to, by każdy dzień był odrobinę zdrowszy

Weź oddech

Nasz oddech to nasze życie. Prawidłowy daje niesamowite korzyści dla zdrowia, m.in. pomaga w dobrym trawieniu, lepsza praca układu nerwowego.

Naucz się zarządzać stresem

Nauczmy się wyczuwać moment stresowy i zapobiegać mu lub usuwać możliwie najszybciej. Oddychaj prawidłowo, licz do 10, idź na spacer, zrób to co pomaga wrócić ci do spokoju. A może medytacja?