Czy ostrzyc mojego pupila?

Nasi mali czworonożni przyjaciele. Bez przesady mogę powiedzieć, że jesteśmy w stanie oddać dla nich wszystko. Dogadzamy im, opiekujemy się, a w zamian otrzymujemy miłość bezgraniczną. Psy, bo o nich dzisiaj mowa – mają specjalne miejsce w naszych domach. Mój psiak jest wspaniały, szalony, ale podczas tych upałów bardzo dyszy i mam wrażenie, że jest mu mega ciepło. Czy ostrzyc mojego pupila?

Czy ostrzyc mojego pupila? 

 Z tym pytanie zwróciłam się do właścicielki salonu Maja – Pani Wiktorii Tomasiewicz. Pani Wiktoria jest doświadczonym technikiem weterynarii i prowadzi salon pielęgnacji zwierząt. 

Damskarzecz: Dzień dobry. Temat, który powraca jak bumerang co roku, kiedy rozpoczynają się upały. Czy strzyc naszego pieska? 

Wiktoria Tomasiewicz: Witam serdecznie. Latem skrócenie włosa/sierści psa jest zalecane. Należy jednak pamiętać, że sierść w pewnym stopniu chroni przed słońcem. Dlatego nawet w największe upały nie należy obcinać psa do skóry. Może to bowiem doprowadzić do podrażnienia lub nawet do poparzenia.

D: Ile czasu musimy zarezerwować, kiedy chcemy ostrzyc naszego psa? 
 
W.T: Aby przeprowadzić zabieg strzyżenia psa wraz z pielęgnacją trzeba zarezerwować od 1,5-2,5 godziny w zależności od rasy i wielkości pupila oraz kondycji i gatunku włosa. Natomiast zabieg trymowania wraz z pielęgnacją od 3-4 godzin w zależności od w/w czynników.
 
D: Czy wszystkie psy możemy strzyc? 
 
W.T:  Nie należy strzyc psów z podszerstkiem. Podczas strzyżenia usuwają się wówczas ich włosy okrywowe, a wraz z nimi narusza  się ich funkcja ochronna. Na ciele psa pozostaje jedynie podszerstek, co prowadzi do przerostu tego ostatniego, a co za tym idzie do powstania kołtunów.
 
D: A jak często powinniśmy strzyc naszego pupila? 
 
W.T:  Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi,zależy to od rasy psa i upodobań właściciela. Jednak taki optymalny czas to 3-4 miesięcy, jeżeli chodzi o strzyżenie i trymowanie. W przypadku samej kąpieli i zabiegu czyszczenia uszu i obcinania pazurków ważne jest, aby odwiedzać salon co 1-2 miesięcy.
 
D.: Dziękujemy bardzo za rozmowę i za cenne rady. 
 
W.T: Dziękuję bardzo i zapraszam do naszego salonu. 
 

Salon Maja

znajduje się w Katowicach na ul. Kotlarza.


 

 

Myślę że warto zapamiętać ten adres, a jak pójdziecie ze swoim pupilem tam raz, będziecie już wraca wiele, wiele razy. Pełna oferta salonu: 

  • strzyżenie
  • kąpiel 
  • trymowanie
  • obcinanie pazurków
  • usuwanie kamienia nazębnego 
  • wyczesywanie kołtunów 
  • czyszczenie uszu 

Zajrzyjcie na stronę www.salon-maja.pl. Znajdziecie ram pełen opis usług, cennik i godziny otwarcia salonu.

W końcu nasz pupil zasługuje na odrobinę luksusu. 

strzyżenie psa