Jak szybko sprzątać mieszkanie? cztery kroki do perfekcyjnej pani domu.

Każda z nas uwielbia gdy jej dom lśni czystością. Tylko niestety nie zawsze chce nam się sprzątać. A czasami najzwyczajniej w świecie nie mamy na to czasu. Zmęczone po pracy wracamy do domu i staramy się ogarnąć co tylko się da. Zaraz jednak mąż coś chce, dzieciaki krzyczą, że na jutro do szkoły potrzebują …… I tu najczęściej następuje cała lista niezbędnych rzeczy, które musisz przygotować na jutro. Sterta ubrań czekających cierpliwie na prasowanie leży gdzieś w kącie, ale i tak się cieszysz że jest już to ta wyprana część. Kiedy to wszystko ogarnąć? I jak?

Oto 4 zasady, które pozwolą Ci stać się perfekcyjną Panią domu:

  1. NIE BĄDŹ CHOMIKIEM – najtrudniej jest uporządkować mieszkanie, które jest najzwyczajniej w świecie zagracone. Mniej rzeczy – mniej sprzątania. Zastanów się co jest Ci zbędne, co nie używałaś od 2 lat, a leży gdzieś w kącie i zbiera kurz. I co najgorszej bałagani Twój dom.
  2. NIE BĄDŹ ZOSIĄ SAMOSIĄ – w pojedynkę naprawdę trudno wszystko ogarnąć. Jeżeli pracujecie oboje – Ty i Twój mąż – prace domowe również musicie podzielić między siebie. Często jest tak, że wydaje Ci się że sama zrobisz to lepiej. Może i tak 😉 ale pozwól mu się wykazać. Za pierwszym razem prasowanie może nie pójść mu tak sprawnie, ale drugi czy trzeci raz…. z pewnością się uda. Możecie również te prace podzielić w inny sposób – może on woli zmywać? Nie zapominaj również o swoich pociechach, które odpowiednio zmotywowane, z prawdziwą przyjemnością pomogą Ci w domowych obowiązkach. 8 latek z pewnością pięknie wymyje podłogi, jeżeli tylko mu na to pozwolisz i pochwalisz po zakończonej pracy. Wspólna herbatka po zakończeniu prac będzie idealną nagrodą dla wszystkich.
  3. PLANUJ – zaplanuj sobie kiedy wykonujesz poszczególne prace: w jakie dni będziesz prała, w jakie czyściła łazienkę. Nie rób wszystkiego w jeden dzień. Rozłóż sprzątanie na kilka dni i systematycznie utrzymuj porządek. Co dzisiaj mamy? Czwartek? aaa mycie podłóg. Twoje dziecko ma plan lekcji, dlaczego Ty nie możesz stworzyć swojego domowego? Plan zajęć domowych – co ? kiedy? i oczywiście kto jest za to odpowiedzialny.
  4. SEGREGUJ – posegregowane rzeczy łatwiej utrzymać w porządku. Jeżeli Twoje apaszki nie mają jednego konkretnego miejsca gdzie czekają spokojnie aż je założysz, trudno utrzymać w nich porządek, bo raz je chowasz do szafy, raz do komody, a raz leżą na magicznym krześle na którym leży wszystko. Ustal, co i gdzie będzie przechowywane. Jedna szuflada na świeczki, jedna dokumenty, inna na bieliznę i skarpetki.  Wykorzystaj kartony do posegregowania rzeczy w pokoju Twoich pociech. W jednym zabawki, w innym kredki…. Jeżeli wszystko będzie miało swoje miejsce, sama zobaczysz że nawet Twój mąż (po jakimś oczywiście czasie ) zacznie się stosować do tej segregacji.

Jeżeli tylko będziesz się stosowała do tych zasad, z pewnością sprzątanie stanie się nie tylko łatwe, ale również przyjemne.

Gdybyś jednak stwierdziła, że sprzątanie domu to dla Ciebie ewidentna strata czasu, ale porządek  jest dla Ciebie istotny, skorzystaj z usług firmy sprzątającej GALACLEAN.  

Przemiłe Panie w szybki i profesjonalny sposób zamienią Twój dom nie do poznania. To co zastaniesz po ich wizycie to czystość, piękny zapach i świeżość. A Ty możesz już tylko odpoczywać i cieszyć się życiem. Brzmi nieźle prawda?