NOC KULTURY

Szukasz pomysłu na to jak przyjemnie spędzić pierwszy czerwcowy weekend? Potrzebujesz inspiracji kulturalnych? Jesteś „nocnym Markiem”? Jest taka noc w Lublinie, która pomoże Ci odkryć jego magię i najbardziej czarujące zakątki. To już 4 i 5 czerwca! Wstęp wolny!

Skocz na pełen wrażeń i inspiracji weekend w Lublinie! Niepowtarzalna atmosfera miasta spotęguje ponad 250 wydarzeń o charakterze kulturalnym. Wśród nich m. in. koncerty, spektakle, wernisaże, instalacje, filmy, performance’y i happeningi pod magicznym przewodnictwem Sztukmistrza z Lublina.

Na bogaty program składają się m. in.: „Humanbomber” – specjalny pokaz nocny wystawy Roberta Kuśmirowskiego, „Podwórko sztuki”, czyli próba przeobrażenia zaniedbanego miejsca w centrum miasta poprzez interwencje artystyczne,  „Ambient Park” – muzyczna strefa relaksu, wystawa „Lublin w komiksie”, happening poetycki „Wiersze z kapelusza” oraz „Szeptany Lublin”, czyli zwiedzanie szlakami nieopisywanymi w tradycyjnych przewodnikach.

 Ożywające za sprawą dzieł sztuki ulice, zaułki, podwórka oczarują każdego, kto odwiedzi Lublin w dniach 4-5 czerwca. Koordynatorem działań są Warsztaty Kultury w Lublinie. Patronem medialnym V edycji Nocy Kultury jest Newsweek Polska.