Pobieranie filmików z you tube

You Tube to miejsce, gdzie znajdziemy filmy niemal na każdy temat. Ich otwieranie w przeglądarce, ne zawsze spełnia nasze oczekiwania. Jak nagrać taki film do siebie na dysk? W bardzo prosty sposób. Ze stronyhttp://www.brothersoft.com/download-vdownloader-62293.html ściągamy darmowy program Downloader rozpakowujemy ściągnięte archiwum i instalujemy program klikając w jedyny znajdujący się w katalogu pik – vdownloader_setup.exe.

Wybieramy język kreatora instalacji, no ja wybieram Polski, ale oczywiście to nie jest reguła;-) Klikamy OK i dalej, akceptujemy warunki umowy. Przechodzimy dalej. Wskazujemy, gdzie program ma się zainstalować, domyślnie jest to dysk C:/ProgramFiles, ale to również możemy zmienić. Tak na marginesie powiem, że warto zmieniać tą ścieżkę i wgrywać programy tego typu jednak na inny dysk. Przemawiają za tym dwie rzeczy. Pierwsza to porządek. Ustalamy sobie np. dysk D jako dysk na dodatkowe programy i tam instalujemy wszystkie programy podzielone np. na kategorie w zalezności od ich przeznaczenia. Drugi powód to bezpieczeństwo. Dysk C jest dyskiem, na którym zawsze postawiony jest system operacyjny. W razie jakiejkolwiek awarii i konieczności formatowania, nasze programy, które wgrywałyśmy na dysk D pozostają nietknięte. Fajnie? No więc właśnie.

Ok to tak tylko na marginesie, a teraz przechodzimy dalej do instalacji naszego programu. Następne okno informuje nas o utworzeniu ikony na pulpicie, tutaj zaznaczacie wg. własnego uznania. Jeżeli często chcecie używac programu może warto dać jego ikonkę na pulpicie, ja jednak zdecydowanie nie lubię mieć zapełnionego pulpitu dziwnymi ikonami, których pochodzenia ledwo co się domyslam. Więc nie będe jednak zaznaczała tworzenia takiej ikonki. Wybieramy typ instalacji: Typical, zaznaczamy Dalej, Instaluj, Zakończ – GOTOWE! No to teraz sprawdźmy jak przydatny jest nasz programik. Uruchamiamy go, albo wybierając z listy programów, albo jeżeli zainstalowałyście sobie ikone na pulpicie to klikając w tą ikone. Jeżeli macie zainstalowaną zaporę – a mam ndzieję że tak- wyskoczy informacja o blokdzie tego połączenia (no cóż ne ma co się dziwić, wiemy przynajmniej że nasz komp jest chroniony ) w tym przypadku jednak zezwólmy na ten dostęp. Otwieramy film, który nas interesuje i jego adres URL wklejamy w miejsce pod napisem: adres pliku video.

Rozpoczyna się pobieranie pliku video. I już od tej chwili nasz ulubiony plik video możemy oglądać do znudzenia z wlasnego dysku. Życzę szbkiego transferu.

 

Mag