Postanowienia noworoczne

Święta, święta i po świętach. Te powtarzane co roku słowa są tak jak oklepane tak i prawdziwe. Czekamy na święta, przygotowujemy się do nich, biegamy … wręcz szalejemy. Krótka chwila przyjemności, krótkie świętowanie i znów szara rzeczywistość.Święta święta i po świętach.  W tym jednak roku nasze święta wydłużyły się aż o całe dwa dni. Niestety i one dobiegły końca. Czas wracać do codzienności. Na szczęście nie na długo, bo już za trzy dni Sylwester. 

Czas szaleńczej zabawy przed nami. Zabawy i tradycyjnie Noworocznych postanowień. Macie już jakieś? Oczywiście, każdy ma. Tak już jest ten świat skonstruowany, że zawsze chcemy coś poprawiać, ulepszać. A czasami najzwyczajniej w świecie chcemy coś zmienić. Najczęściej to co chcemy zmienić to praca. Tak nowa praca to najczęstsze z naszych postanowień noworocznych.  Bo godziny pracy nie takie, bo płaca za niska, bo szef nie ok, bo….. powodów jest całe mnóstwo. A może w tym nowym roku zrobisz ogromny krok i zaczniesz pracować u siebie? Bycie swoim własnym szefem to byłoby coś. Założenie własnej działalności wbrew panującej opinii nie jest trudne. Zobacz jak szybko można to zrobić TUTAJ

Proste prawda? Oczywiście założenie działalności to nie wszystko. Trzeba mieć POMYSŁ. Pomysł na towar lub usługę, która będzie cieszyła się dużym powodzeniem wśród klientów. Czasami najbardziej absurdalne pomysły okazują się strzałem w dziesiątkę. A takich Ci przecież nie brakuje. Oto kilka pomysłów:

– internetowa sprzedaż biżuterii własnoręcznie wykonanej; Wiele z moich znajomych robi w zaciszu swojego domu piękną biżuterię. Dla siebie, dla rodziny, dla znajomych. Dlaczego tylko w zaciszu domu? Dlaczego swoich arcydzieł nie pokazać światu?  A może potrafisz robić piękne serwetki na szydełku, albo swetry na drutach. W czasach, kiedy z wszystkich stron jesteśmy zalewani towarem z Chin, rzeczy wykonane ręcznie mają coraz większą cenę.

– Internet jest idealnym miejscem, gdzie nie wychodząc z domu możesz nieźle zarobić. Jeżeli potrafisz coś, czym możesz podzielić się z innymi, tworząc ciekawe samouczki, które udostępnisz w internecie. Stworzone kursy z dziedziny w której jesteś ekspertem bardzo szybko zyskują odbiorców.

– prowadzenie własnego bloga; Wiele z nas zna się na różnych rzeczach: na modzie, na fotografii, na zwierzętach …. wymieniać można tu bez końca. Może warto się zastanowić nad opisaniem swoich pasji i zainteresowań na blogu.

To tylko kilka propozycji, z całej masy pomysłów, które możesz wykorzystać i zrealizować swoje marzenia.

Postanowienia noworoczne tylko wtedy zrealizujesz, kiedy nie zapomnisz o nich 2 stycznia. Tylko konsekwentne działanie spowoduje, że za rok będziesz mogła z dumą powiedzieć – „Tak, udało mi się! – mam swoją firmę ” .

I tego właśnie drogie Panie życzę Wam na ten nowy nadchodzący rok. Niech wszystkie wasze postanowienia spełnią się w pełni. Ale póki co bawcie się szampańsko i z uśmiechem, optymistycznie przywitajcie Nowy Rok.