SZYBKA OBRÓBKA ZDJĘCIA

Przed opublikowanie zdjęcia warto je troszke przyzodobić i poprawić błędy, czy to niedoświetlenia czy też prześwietlenia. Z pomoca przyjdzie nam tutaj kilka darmowych programów a jednym z nich jest PhotoScape. Program ten możemy pobrać ze strony :

http://www.softplex.pl/program/photoscape/

Jest to w pełni darmowy i bardzo prosty w użyciu program, który służy głównie do przeglądania i podstawowej obróbki zdjęcia.

Umozliwia nam dodawania ramek, zmiane rozmiaru zdjęcia, wycinanie fragmentów fotogrfii, dodawanie efektu skali szarości czy też sepi.  Ponadto narzędzie pozwala na wykonanie prostej animacji gif, wykorzystując posiadane zbiory zdjęć. Aplikacja umożliwia wydruk zdjęć, po wcześniejszym ich przygotowaniu, poprzez dodanie efektów i ustawienie na stronie odpowiedniej ilości fotografii do wydruku. Dodatkowo program posiada funkcję umożliwiającą wykonanie zrzutów ekranu. Jest to naprawde bardzo ciekawy program i co najważniejsze dziecinnie prsty w obsłudze. Dodajmy uroku naszym fotkom dodając efektowne ramki, lub ładne, delikatne zdobienia.

A oto przykład fotografii obrobionej właśnie w tym programie:

tulipany