W jakim banku założyć rachunek osobisty?

W jakim banku założyć rachunek osobisty? Oto jest pytanie. Rynek zalany jest tak dużą ilością ofert bankowych, że czasami trudno się w tym połapać. Konto za zero złotych, czy darmowe przelewy, czy karta debetowa ……. no własnie co wybrać? Co będzie nam potrzebne? Ile będziemy musieli za takie konto zapłacić? 

W dzisiejszych czasach posiadanie rachunku osobistego to konieczność i z tym zgodzi się każda pracująca osoba. Bez konta osobistego nie jesteśmy w stanie nic załatwić, większość transakcji odbywa się bezgotówkowo. Nasze comiesięczne wynagrodzenie nie odbieramy już w okienku w kasie w zakładzie pracy, tylko jest przesyłane do banku w którym posiadamy swój rachunek osobisty. No właśnie tylko który bank wybrać? Któremu zaufać? Można zrobić tak jak zrobiła Pani Solejukowa w fantastycznym serialu Ranczo i rozłożyć sobie zdjęcia prezesów różnych banków. Jeżeli któryś okaże się sympatyczny – zaufać i wybrać jego bank 😉

Oczywiście, że tak właśnie można – w końcu kto bogatemu zabroni :).

Ja polecam Wam jednak konto w banku, z którego usług sama korzystam już od ładnych paru lat – mBank. Zanim podjęłam decyzję o skorzystaniu z usług banku internetowego, dość długo się zastanawiałam czy to dobre posunięcie. Wcześniej korzystałam z banków, które w moim mieście miały duże punkty obsługi klientów, gdzie zawsze mogłam iść i stanąć grzecznie  kolejce do okienka. To wydawało mi się jakieś bezpieczniejsze. Ale czy przyjemniejsze? Postanowiłam jednak podjąć męską decyzje i przenieść swoje konto osobiste do mbanku. Miało to miejsce 7 lat temu. Przez ten czas, ani razu nie przyszło mi do głowy zmieniać cokolwiek. Nie tęsknię za staniem w kolejce, za zmęczoną twarzą Pani  okienku i straconym czasem. Teraz odpalam komputer i jednym kliknięciem szybciutko wykonuje przelewy, sprawdzam przychód, panuję nad kredytami. Szybko i bezstresowo. Po prostu mBank.

 

Bank ten posiada w swojej ofercie wiele ciekawych pozycji. Jedną z nich jest eKonto mobilne.

 

Dlaczego eKonto mobilne jest wyjątkowe?

Klient odbierze nawet 50 zł miesięcznie przez 5 miesięcy. 

 • 2% zwrotu od płatności kartami oraz przy użyciu telefonu w tym także z usługą BLIK
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku
 • 0 zł za kartę debetową – przy aktywnym korzystaniu (transakcje na kwotę min. 200 zł miesięcznie)
 • 0 zł za krajowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przez internet
 • 0 zł za wypłaty w PLN z ponad 7 800 bankomatów sieci: Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash

Promocja trwa od 01.07.2015 r – 31.08.015 r.

Myślę, że warto skorzystać z promocji bo czasu już nie zostało dużo.

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma on charakter wyłącznie informacyjny. Promocja „Zarabiaj z eKontem mobilnym- II edycja” obowiązuje dla nowych klientów mBanku, którzy w okresie od 01.07.2015 do 31.08.2015 r. zawrą umowę o prowadzenie indywidualnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego eKonto mobilne lub ekonto mobilne plus wraz z debetową kartą płatniczą do rachunku i będą dokonywali transakcji kartami debetowymi lub kredytowymi oraz płatności telefonem przez NFC bądź BLIK. Aby otrzymać maksymalny zwrot 50 zł miesięcznie, należy dokonać i rozliczyć w danym miesiącu kalendarzowym transakcje kartą płatniczą na łączną kwotę w wysokości min. 250 zł, nie anulować transakcji, do 15 dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym transakcja została wykonana, rozumiane jako zwrot towaru, zapewnić jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł w danym miesiącu kalendarzowym, przy czym wpływ na rachunek nie może pochodzić z rachunku należącego do Uczestnika Promocji oraz zapewnić w danym miesiącu przynajmniej jednorazowe zalogowanie się do aplikacji mobilnej.
Łączna wartość premii za płatności kartą i płatności BLIK w okresie 5 kolejnych miesięcy kalendarzowych wynosi maksymalnie 250 zł.
Uczestnik Promocji może dodatkowo otrzymać jednorazową premię w wysokości 10 zł za pierwszą aktywację dostępu do eKonta mobilnego lub eKonta mobilnego plus za pomocą aplikacji mobilnej dokonaną w ciągu 24h od założenia konta.
Dodatkowo Uczestnik Promocji, który spełni wszystkie warunki, o których mowa w § 4 I i II Regulaminu Promocji w każdym z miesięcy kalendarzowych w okresie trwania Promocji, otrzyma dodatkowy bonus w wysokości 40 zł.
Łączna wartość premii za pobranie i aktywację dostępu do rachunku za pomocą aplikacji mobilnej, premii za płatności kartą i przelew wynagrodzenia oraz premii dodatkowej w ramach Promocji wynosi 300 zł.
Szczegółowe warunki uczestnictwa w Promocji oraz uzyskania premii określone są w Regulaminie Promocji „ Zarabiaj z eKontem mobilnym- II edycja” dostępnym u operatorów mLinii, na stroniehttp://www.mbank.pl/indywidualny/promocje/zarabiaj-z-ekontem-mobilnym-II/ oraz w placówkach mBanku. Miesięczna opłata za główną kartę debetową wydaną do rachunku eKonto mobilne lub ekonto mobilne plus nie jest pobierana pod warunkiem wykonania w miesiącu kalendarzowym transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 200 zł. W przypadku niespełnienia tego warunku opłata za kartę wynosi 4 zł miesięcznie. Szczegółowe informacje, w tym warunki i opłaty związane z prowadzeniem rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, są określone w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. oraz Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. (mBank) dostępnych na www.mBank.pl/pomoc/oplaty/osoby-fizyczne iwww.mBank.pl/pomoc/info/regulaminy/konta. Opłata za połączenie z mLinią zgodna z taryfą operatora.

Drugą bardzo ciekawą propozycją mbanku jest izzyKonto. Dlaczego? To proste

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za krajowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przez internet
 • 0 zł za wypłaty PLN z ponad 7 800 bankomatów sieci Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash
 • 0 zł za kartę debetową dedykowaną specjalnie do izzyKONTA – MasterCard izzyKARTA *
 • 0 zł za błyskawiczne przelewy pomiędzy rachunkami w mBanku – np. od rodziców

Ponadto:

 • zniżki w szkołach językowych całej Polski – do 25%
 • atrakcyjne oferty zakupowe w najpopularniejszych sieciach handlowych

Ta oferta mówi sama za siebie.

Aby skorzystać z tego konta za darmo musimy spełnić dwa warunki. Musimy mieć ukończone 18 lat (no ja skończyłam w zeszłym roku 😉 ) i musimy zrobić zakupy kartą na kwotę 100,00 zł. miesięcznie ( z tym punktem również nie mam problemu 😉 ).

* Korzystasz z izzyKarty za darmo, jeśli masz nie mniej niż 18 lat lub jesteś starszy, a płacisz nią za zakupy min. 100 zł miesięcznie
Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Opłata za kartę debetową wydaną do rachunku wynosi 0 zł jeżeli wiek klienta jest niższy niż 18 lat lub pod warunkiem zrealizowania transakcji kartą debetową wydaną do rachunku za 100 zł miesięcznie. Szczegółowe informacje, w tym warunki i opłaty związane z prowadzeniem rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, są określone w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. oraz Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. (mBank) dostępnych nawww.mBank.pl/pomoc/oplaty/osoby-fizyczne i www.mBank.pl/pomoc/info/regulaminy/konta. Opłata za połączenie z mLinią zgodna z taryfą operatora.

Myślę, że oferta mbanku jest rzeczywiście w tej chwili jedną z lepszych. Sprawdźcie sami.