Dni wolne od pracy. Aż 115 dni wolnych od pracy

Dzisiaj większość z nas była pierwszy dzień w pracy w Nowym Roku. Domyślam się, że każda z Was bardzo się z tego cieszyła 😉 Nie martwcie się 2017 jest rokiem bardzo fajnym, bo wystarczy troszkę pogłówkować, a można sobie zafundować całkiem niezłe wakacje w środku roku. Dlaczego? Wszystko dzięki idealnie wypadającym w tym dniom wolnym od pracy. 

Dni wolne od pracy: 

1 stycznia – Nowy Rok (niedziela)
6 stycznia – Święto Trzech Króli (piątek)
16 kwietnia – Wielkanoc (niedziela)
17 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny (poniedziałek)
1 maja – Święto Pracy (poniedziałek)
3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja (środa)
4 czerwca – Zielone Świątki (niedziela)
15 czerwca – Boże Ciało (czwartek)
15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (wtorek)
1 listopada – Wszystkich Świętych (środa)
11 listopada – Święto Niepodległości (sobota)
25 grudnia – I dzień Świąt Bożego Narodzenia (poniedziałek) 
26 grudnia – II dzień Świąt Bożego Narodzenia (wtorek). 

Jak widzicie już w tym tygodniu weekend będzie zdecydowanie dłuższy. Kolejny już w kwietniu. A biorąc w maju trzy dni urlopu, nasza majówka może trwać cały tydzień. 

Nadal obowiązuje przepis pozwalający wybrać pracownikowi dzień wolny, jeżeli święto wypada w sobotę. W tym roku dniem takim będzie 11 listopada. 

No musicie przyznać, ze nie wygląda to zle. Aż się chce pracować z myślą, że tydzień trwa tylko 4 dni ;). A jak policzymy, że dni wolnych od pracy wliczając święta i weekendy jest aż 115 – uśmiech sam pojawia się na twarzy.  Szczególnie, że jest to liczba bardzo wysoka w porównaniu z innymi latami. Same zobaczcie jak te liczby kształtują się na przełomie 2010- 2020 TUTAJ. 

Więc jak na początek roku, informacje są bardzo fajne prawda? Mam nadzieję, ze wszystkie w tym Nowym 2017 roku takie właśnie będą. Dobre, radosne i mega pozytywne. Nie tylko dotyczące pracy, ale również, a może przede wszystkim – spraw osobistych ;). I tego za całego serca i Wam i sobie życzę.

 

 

Podstawa prawna: art. 129 § 1, art. 130 Kodeksu pracy, ustawa z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz. U. Nr 4, poz. 28 ze zm.).