Dzień Matki

26 maj – święto wszystkich Mam – Dzień Matki.

Nie wiem właściwie kiedy je bardziej lubiłam. Czy wtedy, gdy jako mała dziewczynka wymyślałam jakim prezentem sprawię mojej Mamie największą radość, czy też teraz kiedy sama jestem mamą i cieszę się na widok moich dzieci z kwiatami w ręku. Bez dwóch zdań, jest to jedno z moich ulubionych świąt, jeden z piękniejszych dni w roku.

Jest to również jedno z najbardziej znanych świąt na całym świecie. 26 maja jest ono jednak obchodzone tylko u nas – w Polsce. W innych krajach najczęściej święto to jest obchodzone w pierwszą lub drugą niedzielę maja. I nie jest to święto wymyślone wczoraj. Już w starożytnej Grecji czczono matki – boginie.

Jakie prezenty możemy wręczyć naszym Mamom, aby im podziękować za to że istniejemy? Za trud wychowania, za bezwarunkową miłość. Czy istnieje taki prezent?

Najczęściej oprócz oczywiście pięknych słów i życzeń, są to własnoręcznie wykonane laurki, kwiaty, słodycze.

Oczywiście nasze małe pociechy mają sprawę ułatwioną. Bo gdy 3 latek stanie przed mamą i powie – Mamusiu kochana – już jest pięknie. Już Mama ma łzy w oczach i laurka narysowana przez takiego smerfa jest cudna.

Ja jednak myślę, że bez względu na wiek, warto te magiczne słowa w Dniu Matki powiedzieć ( oczywiście nie tylko wtedy) Mamusiu kochana. Nie wstydźmy się tych słów, nie bójmy się takich uczuć. Dla każdej Mamy będzie to chyba najpiękniejszy prezent. Nasza obecność i te dwa słowa – Kocham Cię.

Więc dzieciaki i małe i duże – pamiętajcie – już we wtorek 26 maja biegniemy do kwiaciarni, kupujemy piękne kwiatki i biegniemy do naszych cudownych Mam, aby im podziękować za wszystko.

A ja wszystkim Mamom na całym świecie już dzisiaj chce życzyć najpiękniejszego Dnia Matki.