Harmonia jest w nas

Współczesna kobieta – skupiona na rodzinie, pielęgnująca rodzinne relacje i rozwijająca się w nowych życiowych rolach – żony, matki, próbująca realizować się zawodowo, łącząc marzenia z codziennością.

Harmonia jest w nas

Kobieta-Matka powinna zadać sobie pytanie: Co to znaczy dla mnie być kobietą? Jaka jest moja rola? Jakie są możliwości? Czy są jakiekolwiek ograniczenia? Jaką kobietą jestem i jaką chcę być? Podstawą funkcjonowania winna być harmonia: nieustanne dążenie do równowagi między tym co daję, a co otrzymuję. Troska o bliskich, ale i o siebie. W genach zapisaną mamy pracę, ale i potrzebę odpoczynku, a najlepsza metodą na osiągnięcie harmonii jest słuchanie natury.

Harmonię osiągniemy w momencie, kiedy do aktywności i odpoczynku, uwagi i roztargnienia mamy właściwe podejście. Rolą współczesnej Kobiety-Matki jest osiągnięcie równowagi w tym, co daję, a potrzebą zadbania o swoje wartości, bez wyrzutów sumienia i poczucia winy.

Zdrowie to dieta, relaks i ruch

Jak odpoczywa kobieta? To bardzo indywidualna kwestia. Ważne, by czerpała z tego radość i robiła to, co lubi. Jedna spędza czas czytając, inna słuchając muzyki, jeszcze inna spędza czas uprawiając sport. Pomocne mogą okazać się techniki relaksacyjne, które pomagają się wyciszyć i znaleźć w sobie… równowagę, o której piszemy.

Harmonia polega także na tym, by żyć długo i zdrowo. Dlatego tak ważna jest naturalna dieta bogata w produkty organiczne, ekologiczne, sezonowe. Warto dokonywać świadomych wyborów konsumenckich mając na uwadze zdrowie rodziny.

Realizacja poprzez kontakt

Kontakty z innymi ludźmi są nam niezbędne do życia. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Ważne, by wprowadzać dziecko bezpiecznie w świat poprzez budowanie relacji z otoczeniem. A Kobieta-Matka i jej potrzeby społeczne? Niezwykle ważne jest współuczestniczenie w kręgu kobiet o podobnych doświadczeniach, podobnych potrzebach, która pozwala na wymianę myśli, doświadczeń. Takie kontakty gwarantują harmonijny rozwój. Dają siłę, inspirują, pchają do działania, są kierunkiem ku przyszłości.

Życie w zgodzie z naturą

Samopoznaniu, nawiązaniu kontaktu ze sobą i głębokiemu przyjrzeniu się swemu życiu sprzyjają naturalne warunki, wolne od techniki, zgiełku, hałasu. Kontakt z naturą pozwala dotrzeć do głębokich pokładów własnej osobowości, emocji, daje poczucie bezpieczeństwa. Doświadczenia pozwalają zrozumieć sens własnej kobiecości i zaakceptować swoje przeznaczenia jako kobiety. Naturalna harmonia otoczenia wspaniale wspiera poczucie harmonii wewnętrznej. Dzięki temu kobieta jest bardziej świadoma siebie, żyje w harmonii, potrafi korzystać ze swojej kobiecości i cieszyć się nią, ale jednocześnie troszczy się o dobrą relację z dzieckiem.