Mój przyjaciel

Przyjaciel – to ktoś kogo obdarzamy wielkim zaufaniem, z kim uwielbiamy przebywać, uwielbiamy się śmiać, ale i wspólne łzy nie są nam obce. Jeżeli mamy przyjaciela , czujemy się bezpieczniej, pewniej – po prostu lepiej. Ale nie tylko człowiek może pełnić tą zaszczytną „funkcję”. Mój przyjaciel – Riko. Owczarek niemiecki, który postawił cały dom do góry nogami – w tym pozytywnym znaczeniu. Jakie są plusy z przygarnięcia psa do swojego domu?

Generalnie jest ich całe mnóstwo.

  1. Regularne spacery- które nie tylko powodują że tracimy zbędne kilogramy, ale również sprzyjają nawiązywaniu nowych kontaktów międzyludzkich. Mając psa nigdy nie będziesz samotna. Z automatu zostajesz wciągnięta w wielką rodzinę posiadaczy psów. Rodzinę, która jest solidarna, chętna do pomocy, przyjmująca Ciebie i Twojego pupilka z otwartymi ramionami. Nie wspomnę już o codziennej dawce tlenu, który zbawiennie wpływa na wszystkie Twoje komórki.
  2. Każdy powrót do domu jest prawdziwą radością – dla Ciebie i dla Niego. Każdy powrót to takie małe święto. W sumie muszę jednoznacznie stwierdzić, że chyba nigdy nikt tak bardzo nie cieszył się na mój widok 😉 Nawet osoby samotne nie będą omijały swojego pustego domu szerokim łukiem, bo…. już nie będzie to pusty dom. Pies wypełni całą jego przestrzeń;
  3. Kolejnym mega plusem jest odnowienie mieszkania. Często tak jest, że zabieramy się do tego i odkładamy z wiosny na wiosnę. A bo kasy za mało, a bo to za ładna pogoda i szkoda siedzieć w domu i malować ściany, a bo….. no wymówek pełno. Wszystko kończy się z pojawieniem się w domu małego czworonoga, który zdecydowanie przyśpieszy Waszą decyzję o remoncie mieszkania. A jak wiadomo – wyremontowane mieszkanko zawsze cieszy. A i piesek pewnie w między czasie nauczy się szanować nasze mebelki.
  4. Wiosna coraz bliżej, coraz cieplej będzie na dworze i weekendy spędzane w domu przestaną  istnieć. Bo piesek musi się wybiegać, wyszaleć. A najlepiej jeżeli zrobi w lesie. A i dla nas spacer po pięknym, pachnącym lesie będzie dużo większą przyjemnością, niż spacer nawet alejkami parkowymi.
  5. Dzięki naszemu pupilkowi, odnajdziemy w sobie uczucia, o których dawno zapomnieliśmy – bo kiedy ostatni raz biegałyście jak szalone? Kiedy bawiłyście się piłką? Kiedy śmiałyście się do łez? A to wszystko będziecie robiły znów – nauczy Was tego przyjaciel pies.

Tych plusów można wymieniać jeszcze bardzo, bardzo dużo. Minusy – nie odnotowano.  Bo jakie ,mogą być minusy kiedy spojrzy się w piękne, ufne i pełne miłości ślipka? Jeżeli czujecie, że Wasze życie jest puste, że czegoś brakuje, że macie za dużo czasu i zaczynacie popadać w depresję – nie czekajcie. W google wpiszcie schronisko dla zwierząt w waszej okolicy. Znajdźcie to najbliższe i zróbcie sobie wycieczkę. Może właśnie dzisiaj znajdziecie przyjaciela na wiele lat?

Przyjaciela, który pozwoli Wam wrócić do dni, kiedy jako małe dziewczynki z umorusanymi twarzyczkami biegałyście beztrosko po dworze – i nic, absolutnie nic nie było w stanie zepsuć tej zabawy. Te chwile wracają – wracają kiedy ma się psa.