PROBLEMY Z PLIKAMI W OFFICE

W Office 2007 zmieniono nie tylko wygląd i funkcjonalność programu. Zmieniły się również formaty plików. Z tego właśnie powodu, mając zainstalowaną tą wersję Offica, mamy problem z otwarciem stworzonych dokumentów, na starszych wersjach.

Problem zauważył sam Microsoft. Została opublikowana łatka, która umożliwia otwarcie nowych dokumentów na starszych wersjach. Ściągnięcie łatki jest bardzo proste, gdyż w momencie kiedy otwieramy plik na starszej wersji pakietu, pojawia nam się okienko z informacją o możliwości ściągnięcia takiego właśnie uzupełnienia.

W samym Office 2007 jest możliwość zapisania od razu naszego pliku w formacie, który jest obsługiwany przez starsze wersje tego oprogramowania. Wystarczy tylko zapisując plik wybrać opcję:  Zapisz jako… i wybrać odpowiedni format.

Jeżeli jednak tego nie zrobimy, nie możemy również ściągnąć aktualizacji, możemy szybko wybrnąć z sytuacji korzystając z darmowego oprogramowania Open Office. Ze stronywww.ux.pl możemy pobrać zupełnie darmowe oprogramowanie, które obsługuje również formaty plików zapisanych w Office 2007.