ŚCIANY STRUKTURALNE

Nie wiadomo kiedy skończył się okres świąteczny i w tym samym tempie przyjdzie pewnie wiosna. Krytycznym okiem patrzymy na nasze ściany, które po okresie grzewczym nie wyglądają za ciekawie. Czas je odnowić.

Ciekawym pomysłem na upiększenie naszego mieszkanka są ściany strukturalne. Możemy tutaj wykorzystać farby strukturalne, którymi malujemy nasze sciany i w zależności od rodzaju farny otrzymujemy ciekawe struktury.

Farby strukturalne dzielą się na akrylowe, lateksowe i poliooctanowinylowolateksowe. Mają zazwyczaj postać gęstej, gotowej do użycia, masy, proszku lub pasty, którą dodaje się do zwykłej farby akrylowej.

Jest to jednak dośc kosztowne. Dzisiaj przedstawimy sposób na nałożenie struktury na nasze ściany w sposób prosty i co naważniejsze – tani.

Co będzie nam potrzebne:

– gips;

– woda;

– materiał do zagruntowania ścian;

– packa metalowa.

Ścianę gruntujemy. Rozrabiamy gips z wodą tak aby otrzymać plastyczną konsystencję. Przy pomocy packi nakładamy ją na ścianę, tworząc strukturę jaka tylko przyjdzie nam do głowy. Wzory mozna robić gąbką, szmatką, grabkami, robić pasy, fale, ząbki. Wygląd naszych ścian zależy tylko i wyłącznie od naszj wyobraźni. Przykładowo może to wyglądać w ten sposób:

Ściana strukturalna
Samodzielny remont

 

Po wyschnięciu tynk malujemy farbą. Pracy jest więcej niż przy gotowych farbach strukturalnych, ale możemy mieć pewność, że nasze wnętrze jest naprawde oryginalne.

Taki tynk jest alternatywą dla tapet. Dodatkową zaletą jest to, że w bardzo prosty sposób możemy zamaskować wszelkie nierówności i załamania naszych ścian.

Życzę miłego eksperymentowania i udanych remontów.