TRANSMISJA

Na stronach internetowych można dziś zamieścić właściwie wszystko. Jednym z takich dodatków, który na pewno uatrakcyjni  stronę, jest przekaz na żywo z kamerki internetowej.

Sprawa jest stosunkowo  prosta bo wymaga jedynie posiadania dowolnej kamerki internetowej podłączonej do komputera, który jest podłączony do sieci.

Transmisja taka bez wątpienia uatrakcyjni zarówno prywatą stronę www, jak i firmową np. na stronach pizzerni można prowadzić transmisję z kuchni, dzięki czemu klient może na żywo oglądać jak przygotowywane jest zamówienie, które przed chwilą złożył.

Możemy również zainstalować kamerkę we własnej kuchni i dzielić się z internautami na żywo naszymi kuchennymi tajemnicami.

Istnieje wiele sposobów takich transmisji i wiele z nich jest zupełnie darmowych. Można skorzystać z dowolnej aplikacji pozwalającej na taką transmisję. Pamiętać przy tym trzeba, że program taki musi obsługiwać połączenie ftp, gdzie będzie wysyłał plik z kamerki. Takie rozwiązanie wymaga jednak dużych limitów transferów naszego serwera.

Żeby nie obciążać serwera, na którym mamy zainstalowaną stronę www, można skorzystać z możliwości jakie daje portal ustream. Wystarczy założyć na stronie ustream konto, gdzie określa się tematykę transmisji, lokalizację itp. Panel administracyjny sam wykrywa naszą kamerkę, pozwala umieszczać dodatkowe opisy, efekty wizualne naszego przekazu itp.

Transmisja z naszej kamery dostępna jest na stronie ustream.tv oraz po wklejeniu na naszej stronie kodu, pobranego z panelu administracyjnego ustream, również na naszej stronie www.

Życzę miłej zabawy, a może i sposobu na pracę w domu?

www.pioart.pl