Wyprawka szkolna

Wakacje rozpoczęły się na całego, pamiętajmy jednak o tym, że przelecą one bardzo szybko. Zanim zdążymy dobrze wypocząć, już trzeba będzie organizować wszystko na nowy rok. Warto już teraz pomyśleć co będzie potrzebne naszemu dziecko na nowy rok szkolny. Jak będzie w tym roku wyglądała wyprawka szkolna? 

Wyprawka szkolna ucznia: 

To co musimy kupić dziecku na początek roku szkolnego jest oczywiście zależne od wieku dziecka. Co innego potrzebuje pierwszoklasista, a co innego licealista. Głównie to co potrzebują dzieci do szkoły, określają nauczyciele na pierwszym spotkaniu z rodzicami. Przykładowa wyprawka do klasy pierwszej to: 

 1. zeszyty;
 2. plecak (tornister);  
 3. piórnik;
 4. pióra+ naboje; 
 5. ołówki; 
 6. temperówka;
 7. gumki do gumowania; 
 8. klej w sztyfcie; 
 9. nożyczki ; 
 10. kredki (ołówkowe i świecowe); 
 11. mazaki; 
 12. blok rysunkowy;
 13. blok techniczny 
 14. papier kolorowy 
 15. plastelina; 
 16. teczki na prace; 
 17. strój gimnastyczny (biała koszulka + spodenki) ; 
 18. buty na zmianę. 

W tym roku wyprawka szkolna nie będzie stanowiła dużego obciążenia w naszym domowym budżecie. Id 1 lipca 2018 roku rusza program rządowy „Wyprawka szkolna”, który gwarantuje dobry start każdego ucznia. 

wyprawka szkolna dobry start

Kto otrzyma 300 zł? 

300 zł. będzie przysługiwać każdemu uczącemu się dziecku do 18 roku życia. Nie będą tutaj brane pod uwagę ani dochody rodziców, ani ilość dzieci – nie ma żadnych kryteriów. Świadczenie to będzie wypłacane raz w roku na wniosek złożony przez rodziców, lub opiekunów. Wniosek ten można złożyć dokładnie w taki sam sposób jak składane są wnioski na 500 +. 

Wnioski będzie również można składać online – już od 1 lipca – przez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną oraz 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej).

Wniosek należy złożyć do 30 listopada.