Życie bez stresu

Czy w dzisiejszych czasach jest to w ogóle możliwe? Czy możemy wieść życie bez stresu? Oczywiście, że tak. Wszystko zależy od nas samych. Od naszego podejścia do siebie, do bliskich i do otoczenia. To oczywiście dość banalne, ale tak właśnie jest. To my same musimy zadbać o to, żeby nasze życie było bezstresowe. A jak? 

To bardzo proste. Wystarczy zastosować się do 5 zasad: 

Śmiej się

Śmiech to zdrowie. To proste powiedzenie mówi w sumie wszystko. Kiedy śmiałaś się ostatni raz? Ale tak szczerze, do bólu, prawdziwie? Nie z kogoś, nie z czyjegoś nieszczęścia lub niepowodzenia. Tak po prostu – z radości. Potrafisz to zrobić? Jeżeli nie potrafisz się śmiać (a wbrew pozorom ta przypadłość dotyczy bardzo wielu ludzi), to najwyższy czas przypomnieć sobie to uczucie. Codziennie rano kiedy zrobisz sobie makijaż uśmiechnij się i staraj się utrzymywać ten uśmiech jak najdłużej. Nawet jeżeli na początku będzie to troszkę sztuczne, z czasem poczujesz, że z tym uśmiechem Ci do twarzy. Spróbujesz? Ten uśmiech pomoże Ci pokonać nawet stres;

Wyluzuj

Czy to wszystko co tak bardzo Cię denerwuje i stresuje jest tego warte? Czy o dzisiejszym bałaganie w łazience będziesz pamiętała za tydzień? Pod tym względem większość mężczyzn ma lepiej. Nie przejmują się takimi przyziemnymi rzeczami. Nie mniej są one ważne. Ale nie muszą  stanowić celu Twojego życia. Doprowadź do tego, abyście o porządek w domu dbali wspólnie – każdy musi mieć swoje obowiązki, zarówno Twój mąż, partner jak i dzieci. Podzielcie wspólnie te obowiązki i starajcie się na koniec tygodnia rozliczyć wykonane prace. Twoi współlokatorzy zobaczą, że staranie o utrzymanie porządku w domu nie jest rzeczą łatwą, ale wspólnie z pewnością Wam się to uda i przestanie być powodem kłótni. Odpuść im również, jeżeli coś pójdzie nie tak

Podaruj sobie odrobinę luksusu

Miłe doznania zawsze poprawiają samopoczucie. Pomagają zwalczyć stres i lęki, które najczęściej są tylko i wyłącznie w naszej wyobraźni. Nie zapominaj o tym i co jakiś czas zaserwuj sobie prawdziwy relaks: cudownie pachnącą kąpiel, zgodnie z przepisami jakie znajdziecie w książkach Katarzyny Michalak -„seria z kokardką” szczególnie „SKLEPIK Z NIESPODZIANKĄ. ADELA”. Polecam Wam lekturę tej książki, nawet jeżeli nie lubicie czytać. Przepisy na kąpiel są rewelacyjne. Po takiej kąpiel poczujesz się nie tylko wypoczęta i odprężona, ale przede wszystkim piękna. A oto właśnie chodzi.

kapięl odprężająca

Pomyśl również o wyprawie do SPA. Jednodniowy pobyt, bez rodziny, bez problemów, bez pracy często jest zbawienny. Warto o tym pomyśleć. 

No i oczywiście ploteczki z przyjaciółką. Wieczorem, przy winku – nie ma nic lepszego niż odstresowanie się w towarzystwie bratniej duszy.  

Oddaj się pasji

Jeżeli masz pasję – jesteś szczęściarą. Takie osoby bardzo rzadko popadają w depresje i kłopoty zdrowotne związane ze stresem. Najczęściej z sytuacjami stresowymi radzą sobie bardzo dobrze. Co jeśli takiej pasji jednak nie masz. Zastanów się. Na pewno jest coś, co bardzo Cię interesuje, a wmawiasz sobie że nie masz na to czasu. Ciekawa książka, podróże, sport, fotografia. To wszystko są pasje, którym warto się oddawać i poświęcać im swój wolny czas. Kiedy robisz coś z pasją, zapominasz o problemach, niepowodzeniach, stresie. Rozpisz sobie cały dzień, stwórz swój rozkład dnia,w którym koniecznie musi się znaleźć godzinka dla Ciebie. Bez względu na to co będzie w tym momencie chciał Twój mąż, partner czy dziecko…. Ty teraz czytasz, ćwiczysz, jedziesz na rower, czy przygotowujesz plan wycieczki na weekend. Niech te codzienne czynności wejdą wszystkim w krew. W końcu się nauczą, ze Ty też możesz mieć czas dla siebie. Codziennie, a nie tylko w niedzielę, po obiedzie. Nauczą się, że Ty też masz swoje pasje. 

Sex to zdrowie

Sex poprawia nastrój, pozwala Ci się odprężyć. Badania naukowe dowodzą, ze kobiety które uprawiają sex chociaż raz w tygodniu, maja regularny cykl miesiączkowy, łatwiej przechodzą menopauzę, są zdrowsze. Twoje relacje w związku będą zdecydowanie lepsze, jeszcze będziecie uprawiać sex. Pamiętaj jednak o jednym – nigdy nie sypiaj z wrogiem. Łóżko nie może być miejscem, gdzie się godzicie i na chwilę zapominacie o problemach. 

Tych pięć prostych sposobów, jeżeli natychmiast wprowadzisz w życie, z pewnością spowoduje, ze już za parę dni będziesz żyła spokojniej i bez stresu. Odważysz się i spróbujesz? Bo te zmiany w życiu chociaż na pierwszy rzut oka mogą wydawać się banalne, niestety takie nie są. A wygospodarowanie sobie wolnego czasu , takiego tylko dla siebie, dla wielu kobiet jest wręcz niewykonalne.