Bezpieczenstwo dzieci

Wszyscy myślą, iż dom jest bezpiecznym azylem dla naszej pociechy. Jednak z obserwacji wynika, że to właśnie w domu było najwiecej wypadków. Co należy zatem zrobić, aby być spokojnym o swoje dziecko?
Musimy schować malutkie przedmioty takie jak: guziki, monety, śrubki itd. Dzieci lubią się takimi rzeczami bawić, a to prosto jest połknąć. Produkty powinny być rozdrobnione, nie mogą być duże kawałki. Nie wyręczajmy dzieci w jedzeniu, ale pdoajmy mu sztuczne sztućce. Nie wolno zostawić dziecka samego w wannie.

Bardzo nierozsądne jest zostawienie na widoku lekarstw, kolorowe pastylki przyciągają wzrok malucha.
Gdy nasze dzieci lubią dotykać gorącego, to nauczmy ich, że jest to zabronione. Podajmy kubek z gorącym napojem i powiedzmy, aby przyłożył paluszek:  „uważaj, to jest gorące – możesz się z łatwością oparzyć”. Chowajmy również zapalniczki, zapałki itp.
Jeśli jednak doszło do oparzenia to musimy zaczerwienione miejce polać zimną wodą i jak mamy to spryskać sprayem Panhenolem. Często również dzieci się zakrztuszają, wtedy należy objąć dziecko od tyłu powyżej pęka i i uciskać mocno do siebie i do góry. Jak to nie pomoże to trzeba bezwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe.

  Co powinno być w naszej apteczce, aby nic nas nie zaskoczyło:

– środek przeciwgorączkowy,
– lek na uczulenie,
– coś na ból gardła,
– maść na stłuczenia,
– woda utleniona,
– jodyna,
– plaster z opatrunkiem,
– maści na oparzenia,
– jałowe gaziki,

– bandaże,

– żel na ukąszenie.

I to co najważniejsze, musimy myśleć szybciej niż nasze dzieci, a to czasami nie jest takie łatwe.