Jak korzystać z google maps?

Mapy google zna chyba już każda z nas. Nie wiem jak kiedyś żyłam bez nich. Niejednokrotnie uratowały mi życie. Tak już mam, że gdzie można się zgubić, to ja to na bank zrobię. A tam gdzie raczej zgubić się nie da, znajdę drogę alternatywną. No cóż taki urok. Dlatego właśnie pokochałam mapy google od pierwszego spojrzenia. Nie tylko doprowadzają mnie do celu, ale również oferują wiele innych przydatnych funkcji. A jakich?

Jak korzystać z google maps?

Google maps to naprawdę bardzo dobre i przydatne narzędzie. W podróży to mój nieodłączny przyjaciel. A dzięki temu, że google dodało asystenta google, korzystanie z google maps jest bardzo proste nawet wtedy, kiedy prowadzimy samochód. Wystarczy mieć komórkę „pod ręką” i możemy wywołać asystentem samą aplikację.  Nie masz jeszcze asystenta? Aby go uruchomić, trzeba wejść w aplikację Google, następnie kliknąć „Więcej” => „Ustawienia”, przejść do sekcji „Asystent Google” i kliknąć w pole „Urządzenia z Asystentem”. Teraz wystarczy już tylko  przytrzymać przycisk ekranu głównego w telefonie i włączyć mikrofon. Asystent jest gotowy aby nam pomóc. Podając komendę „mapy google” uruchamiamy sama aplikację. Teraz wystarczy, że podamy adres gdzie chcemy się udać i już widzimy najlepszą drogę dojazdu. To nie wszystko, możemy również poprosić o wskazanie najbliższej stacji benzynowej, czy tez dobrej restauracji po drodze.  Jeżeli zatrzymamy się i udamy do wskazanej restauracji i okaże się, że jedzenie jest tak pyszne, że warto je polecić swoim przyjaciółkom, możemy udostępnić swoje miejsce w czasie rzeczywistym.

Jak wysłać pinezkę ze swoją lokalizacją na aplikacji google maps?

Pinezka z google maps

Pinezka google jest bardzo przydatna. Dzięki niej możemy szybko pokazać naszej przyjaciółce gdzie jesteśmy. Kiedy jesteśmy na aplikacji google maps, wybieramy lokalizację, którą chciałybyśmy komuś przesłać i to miejsce przytrzymujemy palcem dopóki nie pojawi nam się charakterystyczna, czerwona pinezka. Teraz możemy ją udostępnić osobie, którą mamy w kontaktach naszego telefonu. Możemy również odczytać dodatkowe dane takie jak dokładny adres, nazwa firmy która znajduje się w tym miejscu, współrzędne geograficzne.

Nas interesuje samo udostępnienie pinezki, więc klikamy w UDOSTĘPNIJ, zezwalamy aplikacji google do dostepu do naszych kontaktów, wybieramy kontakt do osoby i wybieramy w jaki sposób udostępnimy pinezkę.

Mamy do wyboru:

  • maila
  • sms
  • czat
  • WhatsApp
  • Facebook
  • dysk google

No jest tych opcji troszkę, ale ja wybieram najczęściej WhatsApp bo wiem, że ta wiadomośc zostanie najprędzej odebrana przez moje przyjaciółki i dzięki temu najszybciej doi mnie dotrą 🙂

Wysyłanie pinezki jest więc bardzo pomocne, a jednocześnie banalnie proste.

Kiedy miejsce, które zaznaczyliśmy jest naszą firmą, możemy je teraz spokojnie wysłać naszemu klientowi, aby szybko mógł do nas trafić. Najlepiej jednak mapką dojazdu do naszej firmy zamieścić bezpośrednio na stronie internetowej.  A jak to zrobić? Pełną instrukcję znajdziecie w artykule „Jak wstawić map google na stronę internetową „. 

Funkcja, która jest związana z pinezkami, to oznaczenie miejsca zaparkowania samochodu. No to jest opcja,która również uwielbiam, szczególnie że możemy tutaj nie tylko oznaczyć miejsce gdzie zaparkowałyśmy, ale również dodać zdjęcie tego miejsca. Niech ta która ani razu nie zgubiła swojego auta na parkingu pierwsza rzuci kamieniem.  Opcje polecam.

Nowością w google maps jest Live View. Jest to świetne narzędzie, ale tylko wtedy gdy korzystamy z google maps podczas pieszych wędrówek, lub siedząc wygodnie na kanapie w domu. Dzięki Live View możemy pozwiedzać świat, bez ruszania się z domu. To  funkcja w mapach google, która wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość. Aby ją włączyć, najpierw musimy wyznaczyć trasę, a na dolnej belce wybrać Live View. Fajna funkcja, my jednak wolimy zwiedzać świat w realu. Kolejna funkcja google maps, która ratuje życie w rzeczywistych warunkach to MAPY OFFLINE

Mapy offline

W górnym menu naszych map, w menu hamburgerowym mamy mapy online. Klikamy w własną mapę i zaznaczamy ten obszar, który nas interesuje. Tak pobrana mapa, będzie przechowywana w zakładce mam offline, abyśmy mogli z niej skorzystać, kiedy przyjdzie taka potrzeba. Bardzo przydatna opcja, jeżeli wybieracie na wyjazd poza Unię i koszt transferu danych nie jest już taki mały.

Google maps doprowadzi nas do celu podróży, ale planując swoją podróż również możesz skorzystać z innych opcji  google. Strona : https://www.google.com/travel/ to opcja popularnej wyszukiwarki internetowej, ale właśnie dla osób planujących podróż.

A może chciałybyście zobaczyć szczegółowy obraz kuli ziemskiej? https://www.google.pl/intl/pl/earth/ i już możemy sie poczuć jak prawdziwy kosmonauta. Oglądanie ziemi to nie jedyne atrakcje. Dzięki google maps możemy polecieć na księżyc, odwiedzić Saturna, Marsa … zresztą sami zobaczcie  GOOGLE MAPS . Robi wrażenie prawda? 

Co możemy znaleźć na google travels?

Już na początku otrzymamy podpowiedź, jakie obecnie są najpopularniejsze kierunki podróży. Tak informacja z pewnością nas zainspiruje. Jezlei jednak dokłądnie wiemy gdzie chcemy jechać, to po wpisaniu celu i terminu podróży, google szybko poda nam najwazniejsze informacje związane z tym miejscem. Dowiemy się co jest najciekawsze do zwiedzenia, jak najlepiej dojechać w wybrane przez nas miejsce, no i oczywiście zobaczymy liste proponowanych noclegów i posiłków. No bajka – nic tylko podróżować. Z poprzednich moich artykułów dowiedzieliście się już, że mój ulubiony sposób spędzania wakacji to wyprawa kamperowa w nieznane. Jeżeli jednak taki sposób dotarcia do celu Wam nie odpowiada i zdecydowanie bardziej wolicie lot samolotem, tutaj google również przychodzi nam z pomocą. https://www.google.com/travel/flights i wszystko jasne. Możemy szybko sprawdzic połączenia lotnicze, okazje cenowe. Ale o tym już w kolejnym artykule. Nie przegapcie go, jeżlei chcecie się dowiedzieć jak upolować tanie bilety lotnicze.