Loty dla każdego

Nie musisz być krezusem, żeby zwiedzać świat! Tanie podróżowanie jest możliwe. Musisz jednak zacząć myśleć w niestandardowy sposób, otworzyć się na nowe możliwości i zacząć polować na okazje. Nie czekaj więc i zacznij od dziś! Zacznij od znalezienia taniego połączenia lotniczego, w wymarzone miejsce na Ziemi. Loty dla każdego? Tak, to możliwe!

Z roku na rok tanie loty stają się sposobem na życie dla coraz większej rzeszy podróżników. A to dzięki powszechnej dostępności Internetu, który sprowadza planowanie wyjazdów do dosłownie kilkunastu kliknięć.  Zanim jednak zaczniesz korzystać z dobrodziejstw globalnej sieci, poznaj kilka  podstawowych zasad taniego latania. Gdy sobie je przyswoisz, z pewnością pokochasz ten sposób podróżowania. Po pierwsze:

Bądź elastyczny.

Nie zakładaj że polecisz w konkretne miejsce w konkretnym dniu. Tanie loty nie dostosują się do Twojego kalendarza, to Ty musisz wykazać się elastycznością i otworzyć się na inne rozwiązania. Odkryjesz wówczas spektrum możliwości, którego być może dotąd nie dostrzegałeś. Miej więc w  zanadrzu listę wymarzonych krajów docelowych i… poluj na okazje.

Bądź otwarty na nowe kierunki

Tanie podróżowanie zaczyna się od wyboru kierunku. Wyobraź sobie, że są akurat tanie loty do miejsca, którego nigdy nie rozważałeś. Masz czas i ogromny apetyt na przygodę. Jeśli tak jest, to nie ma się nad czym zastanawiać.  Niektóre linie lotnicze z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem sprzedają bilety w atrakcyjnych cenach. Jeśli szukasz inspiracji, bo nie masz pomysłu, gdzie się wybrać, skorzystaj z funkcji „leć gdziekolwiek”  lub „leć wszędzie”.  Dostępnej w większości stron zaprezentowanych poniżej . Wystarczy wbić ww. frazę w wyszukiwarkę. Dzięki niej zobaczysz, gdzie w danym terminie można pojechać możliwie  najtaniej.

Loty dla każdego

 

Szukaj alternatywnych połączeń

Jak znaleźć tanie loty? Szukając różnych połączeń do wybranego celu. Pobaw się chwilę wyszukiwarką. Szybko zorientujesz się, z których lotnisk najlepiej szukać połączeń w danych kierunkach. Na przykład zawsze warto sprawdzić lot do Azji przez Wielką Brytanię, czy Niemcy. Być może trafimy na świetną ofertę, a przecież z Polski do Londynu można się dostać szybko i bardzo niedrogo.

Szukaj lotów z przesiadkami.

Paradoksem jest, że często tanie loty są z dodatkowymi przesiadkami (1-3). Są dużo tańsze, niż te, które nie mają przesiadek i są bezpośrednio. Czyli za 1 lot płacimy więcej niż za 3.  Nie jest to oczywiście  najbardziej komfortowa opcja ale dla chętnych, dlaczego nie.  Warto zapisywać się do newsletterów na różnych stronach internetowych, dzięki czemu możesz otrzymywać wiadomości o tanich lotach i promocjach.

Sprawdzaj ceny biletów lotniczych w różnych dniach tygodnia o różnych godzinach.

Kolejnym sposobem na oszukanie systemu jest zmiana kraju i waluty. Czyli zamiast szukać z polskiej strony, sprawdź  np. z niemieckiej albo z hiszpańskiej. Porównaj ceny. Często są inne. Jak to zrobić? Zamiast wpisać np. www.google.pl, wpisz www.google.de (niemiecka). Nie chodzi o to, żeby sprawdzać Google, tylko stronę z biletami lotniczymi, na którą wejdziecie. Ceny lotów są naprawdę zróżnicowane. Jednego razu możesz polecieć np. za 1500 zł do Bangkoku w dwie strony, a kiedy indziej za 4 800 zł.

Kiedy jest drogo, a kiedy tanio? Co ma na to wpływ?

Oczywiste jest, że miesiące, w których jest dużo turystów, kiedy jest duży popyt, będą droższe. Do słonecznych krajów polecisz taniej zimą, tam, gdzie wilgotno, taniej będzie w porę deszczową, czyli w czasie naszych wakacji.  Jeżeli nie jesteś zobligowany planowaniem wyjazdu w okresie w sezonie wakacyjnym, rozważ taką alternatywę.  Po drugie, sprawdzaj ceny biletów lotniczych w różnych dniach tygodnia o różnych godzinach. Ceny potrafią się zmieniać nawet kilka razy w ciągu dnia. Jeżeli chcesz zaoszczędzić, to niestety musisz poświęcić czas na szukanie.

Polecane strony:

GOOGLE FLIGHTS 

SKYSCANNER     

MOMONDO -najlepsze okazje

PODRÓŻE Z HUBERTEM

KIWI

TANIE LOTY

Grupa na Facebooku, na której różne osoby znajdują tanie bilety lotnicze i dzielą się z innymi.

CZARTER TUI

Pozostałe strony z tanimi lotami:

OPODO

FLY4FREE

KAYAK

AZAIR

Tutaj możesz kupić bezpośrednio tanie loty:

RYANAIR

WIZZAIR

AIRASIA

Jeżeli, po dzisiejszym artykule nabrałeś ochoty na planowanie samodzielnej podróży, koniecznie zostań z nami na dłużej! Już za tydzień na www.damskarzecz.pl, dowiesz się co zrobić po przylocie i jak znaleźć tani transport lokalny oraz tanie zakwaterowanie.